Postet nga: kosova- malta

Kosova e mbyll pjesën e parë me epërsi  (FOTO)

Pjesa e parë ndërmjet Maltës dhe Kosovës, është mbyllur me epërsinë e “Dardanëve”, me golin e Vedat Muriqit që e shënoi në minutën ...

FOTOGALERI: Fitore e lehtë e Kosovës ndaj Maltës

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Maltës, të cilën në Prishtinë e mposhti sonte me rezultat 3 me 1, ndeshje e zhvilluar në ...

Challandes: Loja e Kosovës ishte perfekte

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, tha pas ndeshjes me Maltën se loja e lojtarëve të tij ka qenë e mrekullueshme.

Farrugia: Kosova ka një të ardhme të ndritshme në futboll

Përzgjedhësi e kombëtares malteze, Raymond Farrugia, tha pas ndeshjes me kombëtaren e Kosovës se nuk ka dyshim që ekipi nikoqir e meritoi të fitonte.

Kosova i prin grupit me 7 pikë

Kosova ka shënuar fitoren e dytë radhazi në Ligën e Kombeve.

Kosova shënon edhe një gol për epërsinë 3 me 1

Kosova ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen me Maltën, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

FOTOGALERI: Nis ndeshja Kosova - Malta

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë ka filluar ndeshja mes kombëtares së Kosovës dhe asaj të Maltës, e vlefshme për kualifikimet për Ligën e ...

FOTO: Tifozët e Maltës ia hedhin këngës dhe valles para ndeshjes me Kosovën

Rreth 20 tifozë të kombëtares së Maltës janë mbledhur në sheshin "Zahir Pajaziti" para ndeshjes Kosova - Malta e cila do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin "Fadil Vokrri" ...