Postet nga: komuna e vushtrrisë

Fshati Banjskë qe Pesë Vjet pa Ujë

Ka pesë vjet që banorët e fshatin Banjskë të Vushtrrisë thonë se kanë probleme me furnizim me ujë.

Drejtori i Arsimit Zgjidhet në një Pozitë më të Ulët

Kjo për shkak se ai ka dalë kandidati më i suksesshëm në konkursin për pozitën zyrtar për arsimin e mesëm të lartë pranë Drejtorisë ...

Një i Armatosur i Hyn në Zyrë Kryetarit të Vushtrrisë

Komuna e Vushtrrisë ka njoftuar përmes një komunikate se sot në mëngjes, në ora 9:27, një person ka hyrë në objektin e Komunës dhe pasi ka arritur në ...

Arrestohet i Dyshuari për Vrasjen e Dyfishtë në Vushtrri

Pas vrasjes së dyfishtë që ndodhi mbrëmë në Vërnicë të Vushtrrisë, policia ka arrestuar të dyshuarin për kryerjen e këtij krimi.

Aksioni i Policisë për Kërkim Armësh në Vushtrri

“Drejtësia në Kosovë” në Rubrikën “Policia” tregoi filmimet e aksionit të Policisë së Kosovës në Vushtrri dhe në një fshat të saj, gjatë të cilit pas bastisjeve ...

Aksion i Policisë për Armë Ilegale në Vushtrri

Policia e Kosovës sot në Vushtrri dhe në fshatin Pantinë të saj arrestoi tre persona, kreu bastisje dhe konfiskoi disa armë.

Një i Lënduar pas Rrahjes në Lokal

Një rrahje në Vushtrri ka përfunduar sot me lëndim të një personi.

Komuna e Vushtrrisë ‘Mbështjell’ Dekoratat me Flamuj

Tenderin për furnizim me dekorata të zyrës së kryetarit Bajram Mulaku, Komuna e Vushtrrisë e ka shfrytëzuar për të blerë edhe gjësende të tjera.