Postet nga: Kërkesa

Rama e kabineti i tij përballen me pyetjet e kërkesat e qytetarëve në diskutimin publik

Komuna e Prishtinës të mërkurën mbajti diskutim publik me qytetarët në Sallën e Seancave ku të pranishëm ishin kryetari Përparim Rama, nënkryetarë...

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e një personi të zhdukur

Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e Jeton (Sokol) Markajt,  i lindur më 14.02.1980 në Gllaviqicë të Pejёs.

Më pak dhurues të gjakut si shkak i pushimeve, ekipe të transfuzoinit dalin në sheshin ‘Zahir Pajaziti’

Qendra Kombëtare për Transfuzionin e Gjakut (QKKTGJ) ka bërë të ditur se ka mungesë të dhurueseve të gjakut si shkak i pushimeve, derisa gjatë këtij sezoni ...

Si iu përgjigjën Kurti e Vuçiq kërkesave të BE-së?

Pika e vetme për të cilën u tha se janë pajtuar në Bruksel kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është mbajtja ...

Kërkesat për azil të shqiptarëve në Evropë më të lartat nga vendet e Ballkanit Perëndimor

Kërkesat për azil të shqiptarëve në vendet e Bashkimit Evropian ishin në shkurtin e këtij viti më të lartat e vendeve të rajonit të Ballkanit Perë...

Verifikimi i pensionistëve në shtëpi, Prishtina fillon pilotimin

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka filluar me angazhimin e ekipeve mobile për qëllim të lajmë...

Specializantët protestuan sërish para Ministrisë së Shëndetësisë

Mosplotësimi i kërkesave të specializantëve nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë ka bërë që sot të mbahet prapë protestë.

Kryesuesi i KPK: Kemi pasur 15 kërkesa për fillimin e procedurave disiplinore ndaj prokurorëve

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Jetish Maloku gjatë prezantimit të punës së bërë gjatë 2021, ka thënë se vetëm gjatë këtij viti janë ...