Postet nga: Komuna e Vitisë

Reagon Sokol Haliti: Organet e hetuesisë të merren me rastin

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka reaguar në lidhje me rastin që ka qarkulluar në media, për pretendimin e përfshirjes së anëtarit të kryesisë ...

AAK në Viti përkrah kandidatin e Vetëvendosjes për kryetar

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Viti ka njoftuar se ka marrë vendim që në rundin e dytë të zgjedhjeve për kryetar ...

Këta janë asamblistët e Komunës së Vitisë (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar listën e kandidatëve që kanë zënë vend në Kuvendin Komunal të Vitisë.

Aktakuzë ndaj 5 personave për keqpërdorim detyre me shtrimin e rrugëve në Komunën e Vitisë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzën kundër të pandehurve F.A., F.R., R.Sh., Sh.K. dhe S.S., për keqpërdorime në një tender ...

Cila parti do ta dominojë Kuvendin Komunal në Viti?

Në asamblenë komunale të Vitisë edhe këtë vit do të ketë më së shumti asamblistë nga partia që e ka udhëhequr deri tash këtë komunë, Lidhjen Demokratike ...

Rezultatet për Vitinë - LIVE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur t’i publikojë rezultatet e zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës së Vitisë.

Nënshkruan pagesa për zhavorr për rrugën që ishte asfaltuar, Prokuroria ende pa aktakuzë ndaj zyrtarëve të Vitisë

Prokuroria e Gjilanit ende është duke hetuar rreth dosjes së disa zyrtarëve të Komunës së Vitisë, të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Lista "Guxo" në Viti i kthehet LDK-së

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, e ka konfirmuar për KALLXO.com, se Lista “Guxo” në këtë komunë iu është rikthyer Lidhjes Demokratike të Kosovës.