Postet nga: kinë

Sigurimi i largon fansat e komunitetit LGBTI nga koncerti i Dua Lipës, këngëtarja shpërthen në vaj

Këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipës i ka ndodhur një gjë e pazakontë gjatë një koncerti në Shangai të Kinës.

BE-ja kërkon nga Kina, SHBA-ja dhe Rusia të parandalojnë konfliktet tregtare

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk u ka bërë thirrje, Shteteve të Bashkuara, Rusisë dhe Kinës të parandalojnë nisjen e luftërave tregtare, të cilat mund të ...

SHBA heq ndalesën ndaj kompanisë kineze

Departamenti amerikan për Tregti ka hequr ndalesën ndaj kompanive amerikane, që i shesin pajisje gjigantit të telekomit kinez, ZTE, duke lejuar që kompania të bëjë sërish ...

Kina Heq Kufizimin e Mandatit Presidencial

Parlamenti i Kinës ka miratuar heqjen e kufizimit të mandatit presidencial, duke i lejuar presidentit, Xi Jinping të qëndrojë në zyrë me kohë të pacaktuar.

Shpërthim i Madh në një Zonë Industriale në Kinë

Të paktën dy persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një shpërthim në qytetin lindor të Ningbo në Kinë, thonë zyrtarët.

Kina Liron nga Burgu Nobelistin e Diagnostikuar me Kancer

Liu Xiaobo, një aktivist i të drejtave të njeriut, u burgos në vitin 2009 nën akuzën “nxitje e përmbysjes (së sistemit)” pas thirrjeve të tij për më ...