Postet nga: kinë

Vuhani kryen 1.4 milion teste pë​r coronavirus brenda ditës

Vuhani, qyteti kinez ku ka shpërthyer fillimisht coronavirusi i ri vitin e kaluar, ka testuar 1,470,950 persona për këtë virus të premten, kanë thënë zyrtarët.

Kina nuk raporton asnjë rast të ri me coronavirus

Kina nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus në 24 orët e fundit.

Ribashkohet me prindërit 32 vjet pas rrëmbimit

Në vitin 1988 Mao Yin ishte dy vjeç kur u rrëmbye tek një hotel ndërsa babai i tij ndaloi t'i marrë pak ujë gjatë rrugës për në ...

SHBA-ja akuzon Kinën për hakim të kërkimeve rreth coronavirusit

Hakerë të lidhur me Kinën janë duke shënjestruar organizata amerikane që po kryejnë kërkime për sëmundjen Covid-19, që shkakton coronavirusi, kanë thënë autoritetet në ...

Kina thotë se nuk ka asnjë viktimë nga COVID-19 qe tri javë

Kina tha të martën se ka regjistruar vetëm një rast të ri me koronavirus dhe asnjë viktimë.

Kina i cilëson “të çmendura” deklaratat e Pompeos për origjinën e coronavirusit

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me origjinën e coronavirusit, duke i cilësuar ato ...

Pompeo: Ekzistojnë prova se virusi doli nga laboratori kinez

 

Kinë, të gjithë pacientët me COVID-19 në Wuhan janë liruar nga spitali

Në qytetin kinez të Wuhanit, ku u shfaqën për herë të parë rastet me coronavirusin e ri, sipas autoriteteve, të gjithë personat që u prekën nga virusi, ...