Postet nga: kabul

Shteti Islamik-Khorasan merr përsipër sulmin vetëvrasës në Kabul

Shteti Islamik-Khorasan (IS-K), një fraksion i organizatës terroriste Shtetit Islamik, ka marrë përsipër një sulm vetëvrasës nga i cili mbetën të vdekur gjashtë persona ...

Disa të vrarë dhe të plagosur nga shpërthimi në aeroportin ushtarak të Kabulit

Autoritetet talibane në Afganistan thanë se disa persona janë vrarë apo plagosur nga shpërthimi që ndodhi mëngjesin e 1 janarit në aeroportin ushtarak, që është ngjitur me Aeroportin Ndë...

Çiftet në Afganistan detyrohen t’i shmangin restorantet

Maryam Hotakut i pëlqen të hajë jashtë dhe kryeqyteti i Afganistanit, Kabul, ku ajo jeton, ka një numër të madh restorantesh, që ofrojnë qebapë, pilaf me mish viç...

Të paktën katër njerëz të vdekur pas sulmit afër një xhamie në Kabul

Të paktën katër njerëz janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi që ka ndodhur afër një xhamie në Kabul, kanë thënë ...

IS merr përgjegjësinë për sulmin jashtë Ambasadës ruse në Kabul

Grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS), ka marrë përgjegjësinë për sulmin me bombë vetëvrasëse afër Ambasadës ruse në Kabul.

Shpërthim në një xhami në Kabul, dyshohet për shumë viktima

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një xhami në kryeqytetin afgan Kabul, thotë policia, raporton BBC.

Anëtarët e Shtetit Islamik marrin përsipër sulmin në Kabul

Një degë rajonale e grupit militant të Shtetit Islamik (IS) ka marrë përgjegjësinë për një sulm në një tempull të Sikhëve në kryeqytetin afgan.

Katër shpërthime në Afganistan, të paktën 14 viktima

Autoritetet talibane bënë të ditur se një seri shpërthimesh tronditën Afganistanin të mërkurën, përfshi një shpërthim brenda një xhamie në kryeqytetin e Kabulit, ...