Postet nga: Jeta Xharra

Jeta Xharra për gazetën boshnjake: Serbia ka më së shumti nevojë për gjykatë speciale ndërkombëtare

Nuk është vetëm Kosova që ka nevojë për një gjykatë profesionale. Serbia ka nevojë për të shumë më tepër! Serbia është ajo që ka qenë në ...

KALLXO.com në listën e Departamentit të Shtetit si burim për ta raportuar korrupsionin në Kosovë

Departamenti  Amerikan i Shtetit e ka listuar Rrjetin Ballkanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN), me drejtoreshën Jeta Xharra si njërin prej burimeve ku mund të raportohet korrupsioni në ...

Gani Koci i quan "gropa septike që duhet mbyllur me beton" disa personalitete

Ish- Zëvendësministri nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Gani Koci i ka quajtur gropa septike serbe që duhet mbyllur me beton, disa personalitete duke pë...

Qendra Europiane e Lirisë së Shtypit dhe Mediave i del në mbrojtje BIRN-it në lidhje me padinë e PDK-së

Qendra Europiane e Lirisë së Shtypit dhe Mediave (ECPMF) i ka dalë në mbrojtje Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese (BIRN) dhe gazetares Jeta Xharra, e cila ka bërë një ...

Xharra: E ardhmja e dialogut me Serbinë, si e kaluara me pak marrëveshje të implementuara

Drejtoresha e Rrjetit Ballkanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN) në Kosovë, Jeta Xharra ka thënë se e ardhmja e dialogut Kosovë-Serbi duhet të mendohet duke parë të kaluarë...

Albin Kurti nuk kemi inciativë për shkarkimin e Rashit Qalajt

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti në intervistën ekskluzive para Jeta Xharras pas vendimeve të marra gjatë ditës së sotme ku janë shkarkuar një mori drejtorash të ndërmarrjeve ...

Ish-diplomati amerikan: Veprimet e fundit të ShBA-së nuk promovojnë interesat amerikane

Ish-ambasadori amerikan në Bullgari, James Pardew, në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë”  ka thënë se veprimet e fundit të ShBA-së në lidhje me Kosovën nuk ...

AGK dënon ashpër linçimet ndaj gazetarëve Jeta Xharra, Xhemajl Rexha e Fidan Jupolli

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës i ka dënuar ashpër linçimet ndaj gazetarëve, Jeta Xharra nga BIRN, Xhemajl Rexha nga KTV dhe Fidan Jupolli nga ...