Postet nga: ilir meta

Idriz Seferi i Kthehet Gjilanit në Bronx

Shtatorja e prijësit të kryengritjeve shqiptare kundër Perandorisë Osmane të fillimit të shekullit të kaluar, Idriz Seferi, u inaugurua sot në qendër të Gjilanit.

Meta: Pres Proces Transparent për Ngjarjet në Kumanovë

Raportet mes vendeve fqinje janë ekzistenciale për perspektivat euroatlantike, si për Shqipërisë dhe Maqedonisë ka thënë presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, pas takimit që ka ...

VV: Kosova e Shqipëria të Intensifikojnë Njëjtësimin e Politikave

Drejtues të Lëvizjes Vetëvendosje kanë pritur sot në një takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Meta: Akt Frymëzues Historia e Jasharëve

Ilir Meta, Presidenti i Shqipërisë gjatë vizitës në Prekaz e cilësoi frymëzuese sakrificën e Adem Jasharit dhe familjes së tij.

Meta: Demarkacioni, Çelës i Suksesit të Kosovës në Rrugën Integruese

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta tha se shteti shqiptar do të vazhdojë me ndihmën e pakursyer dhe të gjithanshme për Kosovën, sidomos në agjendën euroatlantike.

Hashim Thaçi Kërkon nga Ilir Meta Shtetësi Shqiptare për Kosovarët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar sot nga homologu i tij shqiptar, Ilir Meta, që t’i pajisë shtetasit e Kosovës me shtetësi shqiptare ...

Thaçi e Meta, Deklaratë për Demarkacionin e Njohjen nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë nisur takimin e sotëm në Prishtinë me një deklaratë të përbashkët me ...

Ekstradimi i Ballistit, Meta Thërret në Takim Ambasadoren Kroate

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në një takim ambasadoren e Kroacisë në Tiranë, Sanja Bujas Juraga, të cilës i ka shprehur shqetësimin pas vendimit të ...