Postet nga: gjyljeta ukella

Vajza e Diana Kastratit për vrasjet e grave: Kur më është vra mami, unë kam humbur edhe babin

“Unë nuk isha rrit njëjtë sikur mos të m’u kish vra mami. Kur më është vra mami, unë kam humb edhe babin, edhe familjen e mamit edhe familjen ...

Të premten, ora e parë e mësimit në Prishtinë do të jetë ligjëratë sensibilizuese kundër dhunës në baza gjinore

Në të gjitha shkollat e mesme të ulëta dhe gjimnazet e Prishtinës pritet që ora e parë e mësimit të së premtes, më 19.04.2024, të jetë orë sensibilizuese ...

Vrasja e gruas në Pejë, një muaj paraburgim për Edmond Lajqin

Gjykata e Pejës ka caktuar një muaj paraburgim për Edmod Lajqin, i arrestuar si i dyshuar për vrasjen e bashkëshortes së tij Gjyljeta Ukella.

Pas vrasjes së dy grave në Kosovë, Policia thotë se çdoherë ka ndërmarrë veprimet ligjore në kompetencë të saj

Pas vrasjeve së dy grave që ndodhën brenda 5 ditësh në Kosovë, ku të dyshuar janë bashkëshorti ose ish-bashkëshorti, Policia e Kosovës thotë se çdoherë ka ...

Detaje nga aktakuza që Edmond Lajçi e kishte për dhunë ndaj Gjyljeta Ukellës: Dhunë psikike e ofendime në vazhdimësi për 3-4 vite

Edmond Lajçi, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij Gjyljeta Ukella sot me 16.04.2024 në Pejë, në vitin 2021 kishte aktakuzë nga Prokuroria Themelore në Pejë, për veprë...

Vrasja e grave, presidentja Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që dita e nesërme, 17.04.2024, të shpallet ditë zie në Kosovë.