Postet nga: Gianluigi Buffon

Buffon hynë në histori të Serie A, thyen rekordin e Maldinit

Portieri italian Gianluigi Buffon ka hyrë në histori të Serie A, si lojtari që ka bërë më së shumti paraqitje 648 në ligën italiane.

Mbappe: Më mungon shumë Buffoni

Duket se largimi i Gianluigi Buffon nga PSG, ka lënë gjurmë te Kylian Mbappe. Në një intervistë për “L’Equipe”, sulmuesi francez është shprehur se largimi i Buffon ...

Juventus i ofron kontratë të re Buffonit

Gianluigi Buffon duket se nuk do ta përfundoj karrierën e tij në vitin 2020.

Buffon: Jeta do të ma tregojë vetë rrugën

Gianluigi Buffon shënoi një rekord historik në ndeshjen e Juventusit kundër Sampdorias. Veterani bardhezi u bë lojtari me më shumë ndeshje në Serinë A.

Buffon: Kërkova nga PSG që të rikthehesha në Juventus

Gianluigi Buffon, i befasoi të gjithë me rikthimin e tij në Juventus, gjatë afatit kalimtar të verës.

Buffon hero i Juventusit, i shpëton bianconerët nga barazimi në sekondat e fundit të ndeshjes (VIDEO)

Juventus ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Bolognas, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A.

Buffon refuzoi kalimin në Manchester United dhe Manchester City para se të rikthehej në Juventus

Portieri legjendar i Italisë Gianluigi Buffon, ka refuzuar dy super ekipe si Manchester United dhe Mancehster City në këtë afat kalimtar, para se të bënte zyrtar rikthimin e ...

Buffon po i kryen testet mjekësore në Juventus (VIDEO)

Legjenda italiane Gianlugi Buffon është kthyer në Juventus, pas vetëm një viti largim nga italianët.