Postet nga: Elon Musk

Rrjeti social X prezanton audio dhe video thirrjet 

Rrjeti social X, i njohur më parë si Twitter, ka nisur ta prezantojë një funksion që ndoshta askush nuk e ka kërkuar më parë. Bëhet fjalë për ...

Erdogan lobon që Musk të hapë fabrikë të Teslas në Turqi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i ka bërë thirrje manjatit amerikan Elon Musk që ta hapë një fabrikë të re të Teslas në Turqi, duke u bërë lideri ...

Elon Musk nuk i dha qasje Kievit në rrjetin Starlink “për ta shmangur përshkallëzimin”

Miliarderi Elon Musk ka thënë se ka refuzuar t’i japë qasje Kievit në rrjetin e komunikimeve Starlink në rajonin e Krimesë, për ta shmangur pjesëmarrjen në ...

Musk paralajmëron për një përballje në kafaz me Zuckerbergun

Elon Musk ka bërë të ditur se rrjeti social X, i njohur më parë si Twitter, do ta transmetojë përballjen e tij në kafaz kundër Mark Zuckerberg, ...

Elon Musk zbulon logon e re të Twitter-it

Elon Musk e ka zbuluar logon e re për Twitter, duke zgjedhur një "minimalist art deco (shkurt: Dekorativë e Arteve Franceze)" X si pjesë e një riemërtimi të ...

Musk u thotë "lamtumirë zogjve", vendos ta ndryshojë logon e Twitter-it

Pronari i rrjetit social Twitter, Elon Musk, ka thënë të dielën se po mendon ta ndryshojë logon e platformës, duke shkruar: “Së shpejti do t’i themi ...

Aplikacioni 'Threads' regjistron më shumë se 80 milionë përdorues në vetëm dy ditë

Në vetëm pak ditë, që kur Meta lansoi zyrtarisht konkurrentin e saj në Twitter, aplikacion 'Threads', ky është bërë aplikacioni më i kërkuar në platformat celulare.

Twitter kërcënon me veprim ligjor ndaj aplikacionit Threads

Kompania prapa rrjetit social Twitter po shqyrton mundësinë për veprim ligjor ndaj kompanisë Meta Platformës, pas lëshimit të aplikacionit rival, Threads.