Postet nga: dielli

'Etno Fest', vlerëson gratë dhe diellin në edicionin e tij të 10-të

Edicioni i dhjetë jubilar i Festivalit të Arteve dhe Kulturës tradicionale ‘Etno Fest’ mirëpret mysafirët në fshatin Kukaj gjatë këtij vikendi.  

Dëmet që shkakton dielli në lëkurë

Rrezet e diellit janë ndër shkaqet kryesore të kancerit të lëkurës.

Të dielën mot me diell në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik njofton se nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe stabil.

Shkencëtarët zbulojnë të dhëna nga një shpërthim i madh në Diell

 

Parashikimi i motit për pesë ditët e javës, të mërkurën bora e parë

Mbi vendin tonë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbretërojë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vazhdon moti i paqëndrueshëm

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm por i ngrohtë. Do të fryej erë e dobët e drejtimeve të ndryshme.

Moti sot i vrenjtur dhe me shi, normalizohet gjatë këtij vikendi

Vendi ynë edhe në ditët në vijim do të vazhdojë të përfshihet nga mot kryesisht më shi dhe vetëm në fund të javës do të rikthehet ...

Çka duhet të marrim me vete në plazh

Raserida Çepele farmaciste, këshillon që çdo person që niset në pushime të ketë me vete gjërat që nevojiten në rast se mund të ketë vije te ndonjë problem ...