Postet nga: dick marty

Vdes ish-senatori zviceran, Dick Marty

Ka vdekur në moshën 78 vjeçare ish-senatori zviceran Dick Marty, ka bërë të ditur partia e tij, Partia Demokracia e Lirë (FDP).

Kërcënimet me vdekje kundër Dick Marty, prapaskenat e komplotit

Politikani dhe ish-prokurori shtetëror zvicran, Dick Marty, i cili në Kosovë njihet më shumë për raportin i tij të vitit 2011 si raportues i Këshillit të Evropës ...

Rama për raportin e Dick Martyt: Rrëzoni akuzat kundër Kosovës

“Rrëzoni akuzat kundër Kosovës, pranoni kërkesën e Shqipërisë për një raport vijues ndaj atij të Dick Martyt”, tha kryeministri i Shqipërisë, Edi ...

Rama në Këshillin e Evropës për raportin e Dick Martyt

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do t’i drejtohet të mërkurën Këshillit të Evropës, ku pritet të kërkojë rishikimin e Rezolutës 1782 (të miratuar ...

Televizioni Zviceran: Informatori që zbuloi projektin për vrasjen e Dick Martyt është i lindur në Kosovë

Emisioni "Mise au point" i Radiotelevizionit Zviceran (RTS) ka gjetur personin, i cili në fund të vitit 2020, e kishte paralajmëruar Zyrën Federale të Policisë (FedPol) se ekzistonte një ...

Shqipëria e dorëzon në Këshill të Evropës rezolutën kundër raportit të Dick Marty-t 

Kuvendi i Shqipërisë zyrtarisht e ka dorëzuar në Këshill të Evropës rezolutën kundër raportit të Dick Marty-t, i cili i akuzon ish-krerët e ...

Haxhiu: Qeveria e mirëpret rezolutën e Shqipërisë për raportin e Dick Martyt

Qeveria e Kosovës mirëpret çfarëdo diskutimi ne raport rezolutën që ka miratuar Kuvendi i Shqipërisë për raportin e Dick Martyt, tha ministrja e Drejtë...

Parlamenti shqiptar miraton me 125 vota pro rezolutën kundër raportit të Dick Marty-t për Kosovën

Parlamenti shqiptar miratoi sot me 125 vota pro rezolutën kundër raportit të Dick Marty-t për Kosovën.