Postet nga: COVID-19

Pandemia i bëri të pasurit edhe më të pasur

Gjatë vitit 2020, teksa globi po tronditej nga COVID-19 dhe bota përjetoi recensionin më të rëndë që nga Lufta e Dytë Botërore, miliarderët panë pasuritë e tyre ...

Gashi: Rastet aktive me covid-19 në Prishtinë janë trefishuar

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka folur për situatën me covid-19. Tha se numri i rasteve aktive u trefishua muajt ...

Dr. Fauci hedh poshtë komentet e ish-drejtorit të CDC-së për coronavirusin

Eksperti i lartë amerikan i sëmundjeve infektive Dr. Anthony Fauci tha të premten se besimi i shprehur nga ish-drejtori i Qendrave të Kontrollit të Sëmundjeve (CDC) të Shteteve ...

32 pacientë në gjendje të rëndë, 670 nën asistim me oksigjeno-terapi nga COVID-19, nëpër spitalet dhe klinikat e Kosovës

Raporti ditor nga Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) bën të ditur se 720 pacientë të shtrirë në klinika dhe spitale rajonale janë të infektuar me coronavirus, ...

Mbi 13 mijë raste aktive me COVID-19 janë aktualisht në Kosovë

Rastet pozitive me coronavirus dhe numri i personave të vdekur si pasojë e infeksionit në Kosovë javëve të fundit janë në nivele goxha të larta.

Maqedonia e Veriut regjistron 33 viktima dhe 1,422 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të premten 33 të vdekur me koronavirus, çka paraqet numrin më të lartë të viktimave këtë vit, bazuar në të dhënat e Ministrisë së ...

Ekspertët: Mos zgjidhni mes vaksinave, merrni cilëndo që u jepet

Ekspertët thonë se në garën globale kundër varianteve të reja të koronavirusit, është e domosdoshme të arrihet me shpejtësi imuniteti i tufës, duke vaksinuar sa ...

Gjermania ashpërson kontrollet në kufij

Gjermania mund të përballet me 100,000 infektime në ditë nëse vala e tretë e pandemisë së koronavirusit nuk kontrollohet, ka paralajmëruar Instituti për Shëndetin Publik Robert ...