Postet nga: Çmimi “Oscar”

Gjendet i vdekur Lee Sun-kyun, aktori i filmit 'Parasite'

Aktori koreano-jugor, Lee Sun-kyun, i njohur për rolin e tij në filmin “Parasite” - film i shpërblyer me çmimin Oscar - është gjetur i vdekur në një makinë ...

Ylli amerikan i filmave Sean Penn ia huazon çmimin Oscar presidentit të Ukrainës

Në një video të postuar në llogarinë e Zelenskiy në Instagram, aktori amerikan i filmave Sean Penn, i cili ka qenë një nga mbështetësit më të mëdhenj ...

Will Smith jep dorëheqje nga Oscars

Aktori amerikan, Will Smith, ka dhënë dorëheqje nga Akademia Oscars pasi goditi me shuplakë komedianin Chris Rock gjatë ceremonisë së ndarjes së Çmimeve Oscars që u mbajt të ...

Filmi kosovar në garë për Oscar shpërfaq dhimbjen e nënave që humbën fëmijët në luftë

Mëngjesin e 10 qershorit 1999, vetëm disa orë pasi marrëveshja e paqes që do t’i jepte fund luftës së Kosovës u nënshkrua mes NATO-s dhe ...

Tri gra kosovare në garë për Çmimin Oscar

Tri regjisore të industrisë së filmit kosovar, Lendita Zeqiraj, Blerta Zeqiri dhe More Raça, janë kualifikuar për edicionin e 91-të të Çmimeve të Akademisë – Oscar.

“The Shape of Water” Fitoi Çmimin Oscar si filmi më i Mirë

Drama romantike “The Shape of Water” fitoi çmimin Oscar si filmi më i mirë. Ceremonia e 90-të e ndarjes së Oscar-it u mbajt të dielën në Llos Angjelles.

Ekipi i Filmit “Shok” Kthehet në Kosovë

Ekipi i Filmit “Shok” Kthehet në Kosovë

Ndonëse nuk u arrit synimi për të sjellë në Kosovë për herë të parë çmimin “Oscar”, ekipi i filmit “Shok”, i cili sot u kthye nga SHBA-ja, ...