Postet nga: Bitcoin

Çfarë do të ndodhë me pajisjet e kriptovalutave?

Institucionet e Kosovës kanë konfiskuar në ditët e para të janarit 429 pajisje që shërbejnë për mihjen e kriptovalutave.

Kush është Satoshi Nakamoto, krijuesi i kriptomonedhës Bitcoin?

Në një epokë në të cilën është e vështirë të jesh anonim, identiteti i shpikësit të kriptomonedhës mbetet një mister.

Detaje nga aksioni i konfiskimit të 272 pajisjeve për prodhimin e Bitcoinit (VIDEO)

Policia e Kosovës ka asistuar dhe mbështetur Doganën e Kosovës në realizimin e kontrollit në veri të Mitrovicës, i cili ka rezultuar me shoqërimin ...

A mund të ndalohen bitcoin-ët për të kufizuar shpenzimet e energjisë?

Në emisionin “Kallxo Përnime” është diskutuar për shpenzimin e energjisë  në Kosovë dhe ndikimin e prodhimit të bitcoin-ëve në energjinë.

Bitcoini pëson rënie të ndjeshme

Kriptovaluta më e madhe në botë, Bitcoin, këtë të shtunë ka rënë për një të pestën e vlerës së vet duke nxitur shqetësime pë...

Çmimet e Bitcoin dhe Ethereum rriten në rekorde të reja 

 

Kryetari i ri i Nju Jorkut dëshiron të paguhet me bitcoin

Eric Adams, kryetar i zgjedhur i qytetit të Nju Jorkut, tha se dëshiron që tre çeqet e para të pagesës t’i marrë në bitcoin.

Prodhimi i Bitcoin-it shpenzon 0.5% të energjisë elektrike në të gjithë botën, më shumë se shteti i Finlandës

Një analizë e New York Times tregon se prodhimi i Bitcoin-it shpenzon 0.5% të energjisë elektrike të të gjithë botës apo 91 terravat për orë.