Postet nga: Besnik Bislimi

Bislimi: Për herë të parë janë ndarë mjete në këto përmasa për Luginën e Preshvës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka thënë se për Luginën e Preshevës janë ndarë grante për projekte në vlerën mbi 1 milion ...

Bislimi: Sukseset e qeverisë në sundimin e ligjit, avancuan procesin e liberalizimit të vizave

Zëvendëskryeministri i Kosovës për Dialog, Besnik Bislimi ka komentuar miratimin e tekstit mbi liberalizimin e vizave nga ambasadorët e BE-së, duke e quajtur si një ...

Bislimi: Kosova ka përafruar politikën e jashtme me atë të BE-së

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka takuar sot në Prishtinë deputetin e Bundestagut gjerman, Christoph Ploss.

Besnik Bislimi: Plani ishte të digjej pika kufitare e Jarinjës

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi tha se intensiteti i sulmeve hibride të Serbisë dhe Rusisë ndaj Republikës së Kosovës është rritur ndjeshëm.

Bislimi përfundon vizitën 3 ditore në Bruksel, temë diskutimi anëtarësimi në BE

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka publikuar një video në profilin e tij në Facebook mbi takimet 3 ditore të zhvilluara në Bruksel në lidhje me aplikimin e Kosovës pë...

Bislimi takon komisionerin Varhelyi, diskutojnë për aplikimin për BE

Komisioneri i Bashkimit Evropain për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka njoftuar se sot është takuar me zëvendëskryeministrin e Kosovës për dialog Besnik Bislimi.

Zëvendëskryeministri Bislimi udhëton për në Bruksel

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka udhëtuar sot për në Bruksel.

Besnik Bislimi për Udhërrëfyesin për energjinë: Nuk ka konstruktivitet në implementim nga pala serbe

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se sa i përket marrëveshjes për Udhërrëfyesin e energjisë, nuk ka konstruktivitet nga pala ...