Postet nga: bastoret

Gjakovë, ende në hetim rasti i basteve ilegale

Policia e Kosovës në muajin korrik të vitit 2019, kishte mbyllur disa lokale të cilat dyshohej se shfrytëzoheshin si bastore.

VIDEO: Kamerat e fshehta zbulojnë krimin me kazinotë

Emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ në transmetimin e radhës sjell reportazhin për kazinotë ilegale të Gjakovës.

Bastoret sfidojnë qeverinë, ligji nuk i ndaloi lojërat e fatit

Rreth 300 metra larg objektit të Qeverisë së Kosovës, gjendet një lokal i vogël që vazhdon të funksionojë si bastore sportive, edhe pse me ligj lojërat e fatit ...

Zbulimi gjakovar - Bastore brenda ëmbëltores

Gjatë aksionit të mbrëmshëm në Gjakovë ku janë bastisur disa lokale dhe shoqëruar dhjetëra persona të dyshuar për veprimtari ilegale të lojërave të fatit, ë...

Rrëfimi i punëtorit të bastores: Shoku im harxhoi paratë e barnave të babait

Zhurmën e futbollin i ka përditshmëri.

Rrëfimi i kosovarit që humbi 70 mijë euro në baste

Me paratë që humbi në bastore, thotë se do të mund të blinte një banesë në Prishtinë.

Pas raportimit në KALLXO.com, mbyllen 4 bastore në Fushë Kosovë

Katër pika të lojërave të fatit janë mbyllur sot në Fushë Kosovë nga inspektorët e Administratës Tatimore.

Gjilan:Burgosen bastexhinjët

Prokuroria Themelore në Gjilan ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh, ndaj tre personave që janë arrestuar dje në ...