Postet nga: armatim

Sullivan: SHBA do t'i dërgojë Ukrainës armët e nevojshme

Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara t'i ofrojnë Ukrainës "armët që i duhen" për t'u mbrojtur nga Rusia, tha të dielën këshilltari i sigurisë kombë...

SIPRI: Bota çarmatoset, Europa armatoset

Sipas Institutit për Studimet e Paqes në Stokholm, SIPRI, eksportet e armëve në Europë, janë rritur dukshëm qysh para shpërthimit të luftës në Ukrainë. Fqinjë...

Çekia nis armatim drejt Ukrainës

Ministria e Mbrojtjes së Çekisë ka filluar dërgimin e armatimit në Ukrainë pas sulmeve ruse.

Ushtria belge në ndjekje të “Rambos” radikal të armatosur deri në dhëmbë!

Në Belgjikë, ka nisur një gjueti e vërtetë njeriu në të cilën janë përfshirë forcat speciale të njësive të policisë federale dhe trupa ushtarake.

FOTO - Armët e municioni që u gjetën në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Pejë

Policia e Kosovës përmes raportit ditor ka njoftuar se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen e djeshme në fshatin Novosellë të Pejës ...

I moshuari në spital njofton policinë për armatimin në shtëpi

Në fshatin Petrovë të Prizrenit, ankuesi ka njoftuar se i dyshuari, gjyshi i tij që po trajtohej në spital, i ka kërkuar ta njoftoj policinë pasi në shtëpinë ...

Donatori më i madh ushtarak i Serbisë është SHBA-ja…hmmm Rusia

Serbia i ka sytë nga Perëndimit dhe nga Lindja kur bëhet fjalë për modernizimin e ushtrisë së saj, por a mund të llogariten si “donacione” avionët ...

Në Shipol të Mitrovicës arrestohen katër të dyshuar, u kapën me drogë dhe armatim

Katër persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, në Shipol të Mitrovicës, pasi janë kapur me substanca të dyshuara narkotike.