Postet nga: alexei navalny

Kurti: Vdekja e Navalnyt është një thirrje për të parë autoritarizmin ashtu siç është

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurit ka reaguar në lidhje me vdekjen e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny.

Alexei Navalny, armiku i korrupsionit dhe Kremlinit

Kur lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny, u lirua nga një burg në Moskë në gusht të vitit 2019 – pasi i kreu 30 ditë burgim për inkurajim të protestave – dha ...

Biden: Putini është përgjegjës për vdekjen e Navalnyt

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë të premten se nuk ndihet i befasuar por i “zemëruar” pas vdekjes së raportuar të liderit opozitar rus, Alexei ...

Tri javë pasi konsiderohet i zhdukur, udhëheqësi opozitar rus, Navalny shfaqet në mediat sociale 

Kritiku i Putinit i falënderon mbështetësit në komentet e tij të para që nga zhdukja pothuajse tri javë më parë në Rusi.

Seancë gjyqësore për opozitarin rus Alexei Navalny

Sot një gjykatë ruse po shqyrton kërkesën për ta mbajtur në burg deri në tri vite e gjysmë kritikun e Kremlinit Alexei Navalny, një çështje që ka ...

Navalny flet për ndikimin e helmit Novichok në trup

Kritiku i politikës së Kremlinit Alexei Navalny i cili dyshohet se u helmua nga Rusia me Novichok (agjent nervor) ka folur lidhur me efektet anësore që kaloi dhe ë...

Merkel viziton në spital Navalnyn

Kancelarja gjermane Angela Merkel i bëri një vizitë personale politikanit rus të opozitës Alexei Navalny, i cili po kurohet në një spital të Berlinit për helmim, në ...

Navalny publikon fotografi në gjendje më të mirë shëndetësore

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, ka publikuar një fotografi duke ecur shkallëve, pesë ditë pasi një spital në Berlin e largoi atë nga ventilator për frymëmarrje.