Postet nga: alexei navalny

Medvedev thotë se Rusia do të “hakmerret” për sanksionet perëndimore

Ish-presidenti i Rusisë, Dmitry Medvedev, tha të shtunën se Moska do të kërkojë “hakmarrje” për sanksionet e mëdha që Perëndimi i ka vendosur kundër ...

Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt

Presidenti amerikan, Joe Biden, është takuar në Kaliforni me të venë dhe vajzën e politikanit të ndjerë rus, Aleksei Navalny, tha Shtëpia e Bardhë.

Nëna e Navalnyt ngre padi në gjykatë, kërkon lirimin e trupit të të birit

Lyudmila Navalnaya, nëna e politikanit të ndjerë opozitar rus, Aleksei Navalny, ka dorëzuar një padi në një gjykatë ruse duke kërkuar lirimin e trupit të të birit, ...

Nëna e Navalnyt i kërkon Putinit t’ia dorëzojë trupin e të birit

Nëna e Alexei Navalnyt, Lyudmila, i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin që të lirojë trupin e djalit të saj, i cili ka vdekur më 16 shkurt, në ...

Rrjeti social 'X' pezullon për pak kohë llogarinë e të vesë së Alexei Navalny

Llogaria e Yulia Navalnaya në rrjetin social X (ish-Twitter) u pezullua shkurtimisht një ditë pasi ajo përdori platformën për t'u zotuar se do të vazhdojë fushatën ...

Putini e promovon zëvendësshefin e burgjeve ruse, pak ditë pas vdekjes së Navalnyt

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka promovuar zëvendësdrejtorin e Shërbimit të Burgjeve të Rusisë (FSIN), Valery Boyarinev, në gradën e gjeneral-kolonelit, vetëm tri ditë ...

BE-ja bën thirrje për një hetim ndërkombëtar të vdekjes së Navalnyt

Bashkimi Evropian lëshoi një deklaratë për vdekjen e udhëheqësit të opozitës ruse, Alexei Navalny, dhe bëri thirrje për një hetim ndërkombëtar ...

Biden: SHBA-ja po shqyrton sanksione shtesë kundër Rusisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se vendi i tij po shqyrton vendosjen e sanksioneve shtesë kundër Rusisë, pas vdekjes së udhëheqësit të burgosur të ...