Postet nga: Adem Jashari

Sheshi Adem Jashari Pa Përmendore të Tij

Drejtori i Investimeve Kapitale në Komunën e Prishtinës Gëzim Mehmeti tha se nuk do të ketë përmendore të Adem Jasharit me sheshin me këtë emë...

Asamblisti: S’ka Shesh ‘Adem Jashari’ Pa Përmendoren e Tij

Migjen Shala, asamblist i PDK-së në Prishtinë, duke folur për nisjet e punimeve në Sheshin “Adem Jashari”, tha se ky shesh nuk mund ta ketë këtë emër ...

Filmi për Adem Jasharin Nxit Polemika

Regjisori Luan Kryeziu ka filluar punën për një film për komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, i cili u vra bashkë me 58 të afë...

Sonte 'Nata e Zjarreve' në Prekaz

Sot përfundon manifestimin gjithëpopullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe heroizmit të Komandantit Legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe ...

Syla: Kanë Rënë edhe Mbretëri, por Jo Familja Jashari

Në konferencën shkencore për Jasharët e Prekazit u thanë shumë fjalë për luftën e këtyre familjeve në vitin 1998.

Veseli: Ngjarjet e Marsit Nxorën Para Botës të Vërtetën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një seancën e veçantë, me rastin e 20-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përkatësisht ...

Haradinaj: Jasharajt Ndërruan Epokat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nderuar familjen Jashari në 20 vjetorin e rënies së tyre në betejën tre ditëshe në Prekaz të Skenderajt.

Hashim Thaçi në Prekaz në 20 Vjetorin e Rënies së Adem Jasharit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë homazhe në kompleksin e varrezave në Prekaz në 20 vjetorin e rënies së komandantit Adem Jashari.