Postet nga: zjarret

Së paku 46 të vdekur si pasojë e zjarreve në Kili

Së paku 46 njerëz kanë vdekur si pasojë e zjarreve që janë përhapur një pjesë të banuar dendësisht në Kilin qendror, njoftoi të shtunën mbrëma presidenti ...

Dy të vdekur ndërsa Greqia vazhdon luftën me zjarret

Qysh në orët e mëngjesit të 22 gushtit, Greqia vazhdoi luftën ndaj zjarreve në rritje, që morën jetën e dy personave dhe detyruan shumë të tjerë ...

Greqia e vazhdon luftën me zjarret midis temperaturave të larta

Zjarret e shkurreve dhe në pyje të mëdha janë duke dalë nga kontrolli në verilindje të Greqisë, për shkak të temperaturave të larta, erërave të forta dhe ...

Havai, 93 viktima nga zjarret më vdekjeprurëse në SHBA në mbi 100 vjet

Ka shkuar në 93 numri i viktimave si pasojë e zjarreve në shtetin amerikan të Havait. Autoritetet thonë se këtë kanë qenë zjarret më vdekjeprurëse në Shtetet e Bashkuara ...

Kosova me qindra zjarrfikës mangët

Ulja e temperaturave dhe reshjet e dendura të shiut më 26 korrik ishin një ndihmesë për zjarrfikësit që të parandalonin përhapjen e disa vatrave të zjarrit në komunë...

Bie intensiteti i zjarreve në Greqi pas gati dy javëve

Zjarret në Greqi janë fashitur më 28 korrik pasi dy javësh të përhapjes me intensitet të lartë. Shërbimet greke të urgjencës po punojnë për të parandaluar ...

Vazhdojnë evakuimet nga zjarret e përhapura në Greqi

Autoritetet në Greqinë qendrore lëshuan urdhra evakuimi për disa komunitete të mërkurën teksa u përballën me shpërthime të reja zjarresh, të intensifikuara nga ...

Tre të moshuar humbin jetën nga zjarret në Itali

Ishulli jugor italian i Sicilisë është dërrmuar nga zjarret e egra nga të cilat humbën jetën tre të moshuar, bëri të ditur presidenti rajonal.