Postet nga: Kili

Shqipëria u mposht nga Kili në ndeshjen miqësore

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll ka humbur me rezultat të thellë në ndeshjen miqësore me Kilin.

Mbi 100 të vdekur nga zjarret në Kili

Numri i të vdekurve nga zjarret intensive që kanë shpërthyer në Kilin qendror është rritur në të paktën 112.

Së paku 46 të vdekur si pasojë e zjarreve në Kili

Së paku 46 njerëz kanë vdekur si pasojë e zjarreve që janë përhapur një pjesë të banuar dendësisht në Kilin qendror, njoftoi të shtunën mbrëma presidenti ...

I riu Gabriel Boriç, me origjinë kroate, bëhet president i Kilit

Gabriel Boriç, një ish-udhëheqës studentor majtist, me origjinë kroate do të bëhet presidenti më i ri i Kilit pasi ka arritur një fitore të madhe në një ...

Kili miraton projektligjin për legalizimin e martesës të së njëjtës gjini

Kongresi i Kilit ka miratuar të martën projektligjin për legalizimin e martesës të së njëjtës gjini, duke u bashkuar me pjesën tjetër të ...

Vdes një grua nga sulmi i tigrit në Kili

Një grua e re që punonte në një Park Safari në Kili, vdiq pasi u sulmua nga një tigër.

Dhjetëra shtëpi shkatërrohen në qytetin Valparaiso të Kilit

Së paku 120 shtëpi janë shkatërruar nga zjarret pyjore në qytetin e Kilit, Valparaiso, duke nxitur evakuime masive, kanë thënë zyrtarët.

Messi përleshet me lojtarin e Kilit dhe ndëshkohet me karton të kuq (VIDEO)

Lionel Messit nuk është duke i shkuar asgjë mirë me Kombëtaren e Argjentinës.