Postet nga: zgjedhjet në shba

Fitorja e Bidenit, pritet bashkëpunim më i madh mes ShBA-së dhe BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Pas zgjedhjeve presidenciale në SHBA, zyrat e Friedrich Ebert Stiftung në Kosovë dhe në Serbi, kanë organizuar diskutim të përbashkët mbi ndikimin që mund të kenë këto ...

ShBA, Prokurori i Përgjithshëm autorizon hetime lidhur me pretendimet mbi manipulim në zgjedhje

Prokurori i Përgjithshëm William Barr ka autorizuar prokurorët federalë të hetojnë ato që ai i quan "pretendime të forta" për parregullsi, gjatë zgjedhjeve të 3 nëntorit. ...

Erdogan uron Bidenin për fitoren në zgjedhje

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e uroi Joe Bidenin për fitoren në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Shefi i OKB-së uron presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Joe Biden

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, të hënën uroi, Joe Biden, për fitoren e presidencës së SHBA-së dhe popullin amerikan pë...

Liga Qytetare: Shqiptaro-amerikanët luajtën rol kyç në zgjedhjen e Joe Bidenit

Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit në Shtetet e Bashkuara, duke e mposhtur presidentin aktual, Donald Trump.

George W. Bush e uron Joe Bidenin për fitoren

Ish-presidenti amerikan, George W. Bush, e përgëzoi sot Joe Bidenin për fitoren në zgjedhjet presidenciale në ShBA.

Për Joe Biden, Pensilvania është çështje personale

Për Joe Biden, Pensilvania është personale

CNN: Biden afër të fitojë 270 votat elektorale, Trump ende në garë

I nominuari demokrat për president Joe Biden kryeson garën për Shtëpinë e Bardhë me 253 vota elektorale. Presidenti Donald Trump, ndërkaq, ka 213 vota elektorale.