Postet nga: zgjedhjet në shba

Ish-zyrtarë republikanë, thirrje partisë për presion ndaj presidentit

Më shumë se 100 ish-zyrtarë republikanë të sigurisë kombëtare u kërkuan të hënën udhëheqësve të partisë të dënojnë refuzimin e Presidentit Trump për ...

Putin: S’ka motiv të fshehur pas vendimit tim për të mos e uruar Bidenin

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se nuk ka asnjë motiv të fshehur pas vendimit të tij për të mos uruar presidentin e zgjedhur amerikan, Joe Biden për fitoren ...

Një gjykatës në Pensilvani hedh poshtë kërkesën e Trumpit për votat me postë

Një padi nga fushata e presidentit amerikan Donald Trump, përmes së cilës kërkohej ndalimi i certifikimit të miliona votave me postë në Pensilvani, është hedhur poshtë nga ...

Joe Biden fiton në Xhorxhia

Joe Biden ka fituar në shtetin e Xhorxhias dhe 16 votat e saj elektorale, një fitore e jashtëzakonshme për demokratët që ka zgjeruar hartën e tyre elektorale ...

Këshilltari i presidentit Trump: Duket që ka fituar Joe Biden

Një këshilltar i lartë i Presidentit Trump u duk se pranoi të hënën se nuk ka shumë të ngjarë që presidenti të shpallet fitues i zgjedhjeve të 3 ...

Trump mohon se e ka pranuar fitoren e Bidenit

Presidenti amerikan, Donald Trump ka mohuar se e ka pranuar fitoren e rivalit të tij, Joe Biden, në zgjedhjet e 3 nëntorit.

Trump synon të bllokojë certifikimin e rezultatit në Pensilvani

Zyrtarët e fushatës së presidentit amerikan, Donald Trump nisën një përpjekje të re ligjore këtë javë që synon të pengojë çertifikimin e rezultatit të zgjedhjeve ...

Biden: Është “turp” që Trump nuk e pranon rezultatin

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se është “turp” që presidenti Donald Trump nuk e ka pranuar ende rezultatin e zgjedhjeve në SHBA.