Postet nga: takimi

FIFA dënon Shqipërinë për incidentet gjatë takimit me Poloninë

FIFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Shqipërisë me 150 mijë franga dhe një ndeshje pa tifozë, për shkak të incidenteve në takimit Shqipëri - Poloni.

Përfundon takimi Kurti, Vuçiq, Merkel e Macron, këto janë detajet e takimit

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Merkel.

Kurti pas takimit me presidenten e Komisionit Evropian: Serbia reagoi në mënyrë të dhunshme

 

Lajçak takohet ndaras me Bilsimin dhe Petkoviqin

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka bërë të ditur se ka zhvilluar takime të ndara me kryenegociatorët e ...

Edi Rama para studentëve: Kosova ka të drejtë në veri, por mos ta pësojë si me taksën 100 për qind

Kosova ka pasur të drejtë për masën për targat dhe dërgimin i njësive speciale të Policisë së Kosovës në veri është bërë pë...

Abdixhiku pas takimit me Kurtin: Në kohë si këto, uniteti ynë është esencial

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, pas takimit me kryeministrin, Albin Kurti, tha se në këtë takim ka shprehur shqëtësimet për gjendjen në veri të vendit, ndë...

Memli Krasniqi flet pas takimit me kryeministrin Kurti

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit që zhvilloi sot me kryeministrin Albin Kurti, ka treguar se çka është diskutuar në atë takim.

Mbahet takimi i parë i Komisionit Shtetëror për hulumtimin e Trashëgimisë Kulturore të shkatërruar gjatë luftës 1998-99

Komisioni Shtetëror për hulumtimin e Trashëgimisë Kulturore të shkatërruar gjatë luftës 1998-99, themeluar me vendim të Qeverisë së Kosovës, ka mbajtur sot takimin e ...