Postet nga: rexhep selimi

Zëdhënësi i Gjykatës Speciale: Redaktimet në aktakuza mund të largohen kur arsyeja fillestare nuk qëndron më

Michael Doyle, zëdhënës i Dhomave të Specializuara të Kosovës  në Hagë, ka deklaruar se redaktimet në aktakuza mund të largohen kur arsyeja e vendosjes së tyre ...

Aktakuza ndaj Thaçit dhe të tjerëve, këta janë personat që sipas ZPS-së janë vrarë në zonat e Prizrenit, Rahovecit dhe Kukësit

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Aktakuza ndaj Thaçit dhe të tjerëve, emrat e të vrarëve sipas ZPS-së nga zona e Prishtinës dhe Podujevës

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

ZPS dorëzon versionin më pak të redaktuar të aktakuzës në rastin Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) sot ka dorëzuar versionin më pak të redaktuar të aktakuzës së ndryshuar në çështjen e ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaç...

Gjykata Speciale cakton ditën e fillimit të gjyqit ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Gjykata Speciale ka caktuar katër seanca gjatë muajit prill për gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit, të cilët po akuzohen pë...

Gjykata Speciale refuzon kërkesën e mbrojtjes për paraqitje të mëtejshme fillestare dhe mocione paraprake për Rexhep Selimin

Trupi gjykues i kryesuar nga Charles L. Smith II ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes për caktimin e paraqitjes së mëtejmë fillestare, të drejtën për ...

Gjykimi ndaj Thaçit e të tjerëve do të përfundojë më 1 prill 2025

Gjykata Speciale në Hagë ka vendosur që deklaratat hyrëse në procesin e gjyqësor ndaj ish-udhëheqësve të UÇK-së: Hashim Thaçi, Rexhep Selimi, Kadri Veseli e ...

Ish krerët e UÇK-së do të përballen me rreth 312 dëshmitarë

Në Dhomat e Specializuara të Hagës po mbahet konferenca përgatitore e Zyrës së Prokurorit të Specializuar për rastin ndaj ish-udhëheqësve të UÇK-së: Hashim ...