Postet nga: pallati i rinisë

'Pasarela' që lidh Pallatin e Rinisë me Hotelin Grand do të vazhdohet sipas planit të viteve ’70-ta

Komuna e Prishtinës përmes Zyrës së Arkitektit të Kryeqytetit ka nisur punët në dizajnim e tenderim të disa mbikalimeve e nënkalimeve për lidhjen e ...

Nënshkruhet marrëveshja për transformimin e tërësishëm të Pallatit të Rinisë

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku dhe kryeshefja e ndërmarrjes publike "Pallati i Rinisë", Mrika Gashi, kanë nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit për rinovimin e të...

Osmani: Asnjë fitore nuk është sikurse kjo para publikut kosovar

Xhudistët nga Kosova kanë siguruar katër medalje në Kampionatin e Hapur Europian të Xhudos që është mbajtur sot në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Të premten nis festivali ‘Vihuela Guitar Fest’

Edicioni i 11-të i Festivalit Ndërkombëtar të Kitarës, “Vihuela Guitar Fest” hapet të premten e ardhshme në Atelienë e Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

Festivali i Këngës për herë të parë në Kosovë, do mbahet në Pallatin e Rinisë në kryeqytet

Kosova për herë të parë do organizojë Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Publik, i cili pritet të mbahet në sallën e djegur të Pallatit të ...

Shfaqja ‘Ditë vere’ jepet të dielën premierë në qiellin e hapur në Pallatin e Rinisë - VIDEO

Teatri Kombëtar i Kosovës planifikon të shfaqë këtë të diel premierën e dramës “Ditë vere” të Sllavomir Mrozhek me regji të Kaltrim Balaj, në një ...

Mbyllet festivali ‘Beerfest Kosova’ 2023 - FOTO

Performancat muzikore të këngëtarëve të njohur të muzikës argëtuese kanë mbyllur natën e 11 korrikut në festivalin tradicional të birrës, “Beerfest Kosova” 2023, i cili ...

Sonte mbahet nata e tretë e festivalit ‘Beerfest Kosova’

Sonte do të mbahet nata e tretë e festivalit tradicional të birrës, “Beerfest Kosova” në Prishtinë.