Postet nga: orca

Këshilli i Nxënësve: Drejtori i një shkolle gati e goditi një nxënës për pjesëmarrje në protestë

Më 19 prill, qindra nxënës në gjithë vendin me moton “S’po shkohet në shkollë” dhe thirrje të shumta për barazi e siguri në arsim, protestuan për ...

Hoxha: Sindikatat duhet t’i përfaqësojnë interesat e veta, jo të partive

Dibran Hoxha, koordinator i aktiviteteve në Organizatën për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA), në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ka kritikuar qasjen e SBASHK-ut për greva ...

Gjatë debatit me përfaqësuesin e ORCA-s, Jasharaj: Unë e lëshoj studion

Një debat me akuza është zhvilluar mes përfaqësuesit të ORCA-s, Dibran Hoxha dhe kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, në emisionin ‘Kallxo Përnime’ për grevën në ...

Dita e grevës - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet debati për grevën e paralajmëruar për nesër nga SBASHK-u.

ORCA reagon pas sulmit ndaj profesoreshës në Fakultetin e Mjekësisë

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) ka reaguar pas lajmit për sulmin ndaj profesoreshës Hatixhe Latifi Pupovci.

ORCA: Agjencia e Akreditimit të fillojë sa më shpejtë me monitorimin e kolegjeve dhe universiteteve

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA), ka publikuar sot raportin vjetor të Këshillit Shtetëror të Cilësisë të Agjencisë për Akreditim.

ORCA me aksion simbolik, kërkon që kolegjet private të bëhen organizata jofitimprurëse

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA), ka zhvilluar sot një aksion simbolik para Kuvendit të Kosovës, përmes së cilit ka bërë thirrje që ...

ORCA pretendon se revista e Universitetit të Kraiovës ka larguar punimin Bujar Dugollit dhe Ardian Kastratit

Disa anëtarë të Organizatës për Rritjen e Cilësisë në Arsim, ORCA, morën sot rrugën drejt Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, përkatësisht ...