Postet nga: liga e kampionëve

Barcelona Mposht Lehtësisht Chelsea-n

Barcelona ka fituar me lehtësi ndaj Chelsea-t në takimin e zhvilluar sonte në Ligën e Kampionëve.

Dy Super-Përballje në Ligën e Kampionëve

Real Madridi, që ka fituar dy edicionet e fundit të Ligës së Kampionëve do të ketë punë të vështirë kundër PSG. Kjo e fundit bëri ...

Ronaldo: Nuk do ta Rinovoj Kontratën me Realin

Cristiano Ronaldo ka demantuar raportimet se është duke kërkuar nga Reali për t’ia vazhduar kontratën me një rritje page të përafërt me ato të ...

Sigal Prishtina e Nis me Humbje Aventurën në Ligën e Kampionëve

Kryeqytetasit e kanë nisur me humbje aventurën në Ligën e Kampionëve, duke u mundur nga ekipi bjellorus, Tsmoki Minsk, me rezultat 50-57, në ndeshjen e zhvilluar në ...

Liga e Kampionëve, Juventus në Grup me Barcelonën

Shorti i tërhequr sonte në Monaco ka vendosur 32 ekipe në 8 grupe dhe ka sjellë disa përballje shumë interesante siç janë, Chelsea vs Atletico Madrid, Bayern Munich vs PSG, ...

Trepça ’89 e Nis me Humbje Garën në Ligën e Kampionëve

Ekipi nga Kosova humbi 2 me 1 si mysafir i ekipit Vikingur nga Ishujt Faroe.

Arrestohet një Islamist për Bombën në Dortmund

Më herët gjatë ditës, policia gjermane tha se po heton një lidhje të mundshme të islamistëve me këtë sulm

Shpërthim në Autobusin e Dortmundit Para Ndeshjes së Ligës së Kampionëve

Një lojtar i klubit, mbrojtësi Marc Bartra është lënduar dhe është dërguar në spital.