Postet nga: KiE

Komisioni parlamentar vazhdon shqyrtimin e Projektligjit për KPM-në, mirëpret opinionin e KiE-së

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal po e shqyrton Projektligjin për Komisionin e Pavarur të Mediave.

Osmani në takim me zyrtaren e lartë amerikane: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në një takim Nicole Chulick, Zëvendës Ndihmës Sekretare e Departamentit të Shtetit nga Byroja për Demokraci, të Drejta ...

Presidentja takohet me ambasadorët e SHBA, Gjermanisë dhe Mbretërisë së Bashkuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takime të ndara ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier, ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde si dhe ambasadorin e Mbretërisë ...

Presidenca tha se Osmani nuk u konsultua për letrën në KiE, flasin nga kabineti i Gërvallës

Presidenca e Kosovës ka reaguar në lidhje me letrën që Qeveria ia ka dërguar Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për ta njoftuar rreth ...

Vuçiq e quan “mashtrim të radhës” njoftimin e Kosovës për draft-statutin për Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e quajti “mashtrim dhe përpjekje joserioze” nga Kosova njoftimin se ajo synon ta hartojë një draft-statut për themelimin e një Asociacioni të ...

Gërvalla i drejtohet me letër Asamblesë së KiE-së: Do të përgatisim një draft për krijimin e një ‘mekanizmi për vetmenaxhim’

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla- Schwarz i ka dërguar letër Presidentit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, pë...

"Ligj vetëm në letër": Kosova cilësohet jomikpritëse për personat LGBTI+

Mospranim, dhunë psikologjike e fizike, diskriminim. Personat e komunitetit LGBTI+ (lesbiket, homoseksualët, biseksualët, transgjinorët, ndërgjinorët e të tjerë) në Kosovë dhe aktivistët për ...

Këshilli i Europës në Strasburg, Francë. Foto: Antigonë Isufi/ Kallxo.com

Këshilli i Europës ende s’e ka futur në agjendë çështjen e anëtarësimit të Kosovës

Çështja e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës ende nuk është vendosur në agjendën e mbledhjes së ministrave të Jashtëm të shteteve ...