Postet nga: KE

Sot mblidhet Këshilli Europian, liderët e BE vendosin për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Këshilli Europian do të mblidhet sot në Bruksel, ku pritet të vendoset data për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së ...

KE dhe Austria shpërndajnë në Shqipëri 145,000 doza të vaksinës Pfizer

Komisioni Evropian dhe Austria pritet të shpallin sot përfundimin e marrëveshjeve për shpërndarjen e vaksinave Covid-19 për Ballkanin Perëndimor.

KE: Asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë të vaksinës AstraZeneca

Nuk ka asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë të AstraZeneca, deklaroi një zëdhënës i Komisionit Europian, I pyetur për sigurinë e vaksinë...

Edi Rama të hënën në Bruksel takon presidenten e KE Ursula von der Leyen

Kryeministri Edi Rama të hënën do të zhvillojë disa takime në Bruksel. Burime nga qeveria i thanë gazetarit të Top Channel, se kryeministri i shoqëruar edhe nga ...

Lajm i mirë për botuesit kosovarë, Komisioni Evropian mbështet përkthimet letrare

Desku i Evropës Kreative në Kosovë, program i Komisionit Evropian do të organizojë nesër, më 25 prill 2019, një takim informues me botuesit kosovarë lidhur me konkursin “Mbështetje pë...

BE dhe KE Prezantojnë Vlerësimin për Gjyqësorin në Kosovë

Zyrat e Bashkimit Evropian dhe Këshillit të Evropës në Prishtinë do të prezantojnë “Raportin e hollësishëm te vlerësimit të sistemit gjyqësor në Kosovë”.