Postet nga: Haki Abazi

Haki Abazi shpalos planin e VV-së për krijimin e vendeve të reja të punës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi, i pyetur në Debat Pernime për planin e tyre qeverisës lidhur me gjenerimin e vendeve të punë...

Premtimet e VV-së për asfalt, arsim, shëndetësi, skemë sociale dhe bujqësi

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi në Debat Pernime tha së nuk do të ndërtojnë projekte rrugore me buxhet të Kosovës por pë...

Haki Abazi tregon se kush po ia financon fushatën

Në pyetjen së kush po ua financon fushatën, kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi tha së fushata e tyre po përkrahet nga qytetarë...

Kandidati i VV-së: Asetet strategjike të shtetit janë shtri përtokë duke u vjedhur

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi, lidhur me gjendjen e Telekomit të Kosovës tha së asetet strategjike të shtetit janë shtri për tokë ...

Haki Abazi në debat me Daut Haradinajn, politikanët privatizuan Brezovicën

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje , Haki Abazi, i ftuar në Debat Pernime deklaroi se menaxhmenti i ndërrmarjeve publike ka qenë i korruptuar. Abazi i pyetur ...

Vetëvendosje: Ne nuk do t'i ndjekim prokurorët për me dal jashtë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi në Debat Pernime tha së kjo parti, duhet ti krijoj hapësirën e duhur prokurorëve, inspektorëve ...

VV premton 20 milionë euro grante për të rinjtë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi i ftuar në Debat Pernime premtoi 2 mijë grante në vlerë prej 20 milion euro për të rinjtë e inovacionit ...

Haki Abazi reagon pas publikimit të videos së sulmit ndaj tij

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet të Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka reaguar pas publikimit të videos ku shihet momenti i sulmit fizik ndaj tij ...