Postet nga: gerdeci

Gërdeci, mes dëshmitarëve të Prokurorisë dhe Shkëlzen Berisha e Aldo Bumçi

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit i dorëzoi sot gjykatës një liste me afro 70 dëshmitarë, të cilët sipas ...

Gërdeci, Mediu ankimon në Gjykatën e Lartë vendimin e Apelit për rihapjen e procesit

Në Shqipëri, ish ministri i Mbrotjes Fatmir Mediu ankimoi sot në Gjykatën e Lartë vendimin e gjykatës së Apelit e cila u shpreh në favour të rihapjes ...

Gërdeci, për Mediun, Gjykata e Posaçme do vendosë më 27 korrik

Në Shqipëri, Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar pritet të shqyrtojë më 27 korrik, kërkesën e Proskurosisë së Posaçme (SPAK), për rihapjen e procesit ...

Shpërthimi në Gërdec, SPAK kërkon rihapjen e gjykimit për Mediun

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) njoftoi sot se ka kërkuar rihapjen e procesit gjyqësor ndaj ish Ministrit të ...

13 vjet nga tragjedia e Gërdecit

​Sot bëhen 13 vjet nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën humbën jetën 26 persona dhe 300 të tjerë u plagosën pas shpërthimit që tronditi fshatin ...

11 vjet nga tragjedia e Gërdecit

Sot bëhen 11 vjet nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën kanë vdekur 26 persona dhe 300 të tjerë janë lënduar, pas shpërthimit që ka tronditur fshatin në ...