Postet nga: fatmir mediu

Viktimat nga shpërthimi në Gërdec pranohen si palë në gjykimin e Fatmir Mediut

Gjykata e Posaçme pranoi kërkesën e familjarëve të viktimave dhe të dëmtuarve në ngjarjen tragjike të vitit 2008 në Gërdec ku humbën jetën 26 ...

Gërdeci, Mediu në gjykim, Prokuroria po heton dhe tregtinë e municioneve

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme njoftoi sot se ka çuar për gjykim rastin e ish ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, për shpërthimin e ndodhur në ...

Ish-ministri i Mbrojtjes: Sulmet e Iranit ndaj Shqipërisë nuk do të ndalen

Ish-ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Fatmir Mediu, paralajmëron se Irani nuk do të ndalet në veprimtarinë, siç e quan ai, terroriste ndaj Shqipërisë dhe eksponentëve të ...

Gërdeci, Mediu ankimon në Gjykatën e Lartë vendimin e Apelit për rihapjen e procesit

Në Shqipëri, ish ministri i Mbrotjes Fatmir Mediu ankimoi sot në Gjykatën e Lartë vendimin e gjykatës së Apelit e cila u shpreh në favour të rihapjes ...

Gërdeci, Apeli vendos rihapjen e procesit për Mediun

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu ...

Veseli takoi opozitarët nga Shqipëria: E ardhmja e përbashkët është në BE

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, prit sot në takim një delegacion të disa partive opozitare në Shqipëri, të kryesuar nga Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane.