Postet nga: France

Franca drejt lehtësimit të masave kufizuese

Kryeministri francez Edouard Philippe do të paraqesë planin e Qeverisë për të lehtësuar masat kufizuese në Asamblenë Kombëtare (Parlament) të martën e 28 prillit.

Franca, vendi i katërt me mbi 20,000 viktima nga COVID-19

Franca regjistroi të hënën mbi 20,000 viktima nga koronavirusi, duke u bërë vendi i katërt në botë që e kalon këtë prag, pas Italisë, Spanjës ...

Kryeministri francez: 15 ditët e para të prillit do të jenë edhe më të vështira

Kryeministri i Francës, Edouard Philippe, duke folur për pandeminë e coronavirusit ka thënë se "15 ditët e para të prillit do të jenë edhe më të vë...

Ministri francez i Shëndetësisë: Ibuprofen e përkeqëson gjendjen e të prekurve nga coronavirusi

Marrja e medikamenteve anti-inflamatore Ibuprofen, Cortisone, mund të jetë një faktor i përkeqësimit të infektimit te të sëmurët me coronavirus, ka thënë sot ministri francez ...

Huqja e Qeverisë: 5 vjeçarja po shërohet në Francë e Qeveria paguan shërimin në Turqi

Sëmundja e vajzës 5 vjeçare të familjes Sylejmani nuk ka pritur përfundimin e procedurave të Fondit Kosovar të Sigurimeve Shëndetësore.

Policia franceze përleshet me protestuesit

Policia franceze u përlesh me zjarrfikësit që protestuan të martën në Paris, me kërkesën për rritjen e pagave, dhe përmirësimin e kushteve ...

Policia përdor gaz lotsjellës ndaj protestuesve në Paris

Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës në drejtim të protestuesve në qendër të Parisit, të cilët po kundërshtojnë sistemin e pensioneve, shkruan REL.

Francë, policia vret personin që sulmoi disa qytetarë me thikë

Një burrë goditi me thikë një numër kalimtarësh në një park afër Parisit para se të vritej nga policia, raportojnë media lokale.