Postet nga: energjia elektrike

Ambasada gjermane: Pavarësimi energjetik i Kosovës, moment historik

Ambasada Gjermane në Kosovë e ka quajtur historike hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Lidhjes me Rrjetin Evropian të Operatorëve të Sistemit të Transmetimit (ENTSO-E) me KOSTT.

Banorët e 'Bregut të Diellit' ankohen se punimet për kabllot nëntokësore të rrymës janë lënë në gjysmë

Disa banorë të lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë, janë ankuar në KALLXO.com se disa punime të cilat janë duke u kryer në  këtë lagje, nuk kanë pë...

Kaçaniku kursen energjinë elektrike, fik dritat pas orës 01:00

Komuna e Kaçanikut ka njoftuar se me qëllim të reduktimit të shpenzimeve të energjisë elektrike për ndriçim publik në territorin e Kaçanikut, është duke implementuar ...

Kurti: Po bëjmë përgatitjet që sa më shpejtë të fillojmë faturimin e rrymës në veri

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se janë duke bërë përgatitjet që së shpejti të fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri të vendit.

ZRrE vendos që mos të ketë shtrenjtim të energjisë elektrike

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE) sot ka mbajtur seancën e tretë për këtë vit, e cila për shkak të situatës ...

KEDS krahason rrymën me barnat: Për ta siguruar rrymë, duhet të paguani

KEDS i ka paralajmëruar qytetarët e Kosovës se energjia elektrike duhet paguar.

Ministria e Financave mohon të jenë ndarë 15 milionë euro për shpenzimet e rrymës në veri  

Ministria e Financave dhe Transfereve ka reaguar ndaj disa raportimeve të disa mediave në vend se janë ndarë 15 milion euro për të mbuluar shpenzimet me rrymë në veri të ...

Banorët e Llapushnikut në telashe të vazhdueshme me rrymë

Banorët e një lagjeje në fshatin Llapushnik të Komunës së Drenasit po ankohen për mungesë të energjisë elektrike për afër katër ditë.