Postet nga: emigrantët

Opozita Maqedonase Kërkon Referendum për Emigrantët

Opozita maqedonase, VMRO DPMNE po kërkon mbajtjen e referendumeve vendore në të njëjtën datë me zgjedhjet lokale në tetor, pasi ka hedhur dyshimet për një plan ...

Anija Shqiptare Shpëton 52 Emigrantë në Detin Egje

Anija e Forcës Detare shqiptare “Oriku”, e cila është në mision duke ruajtur kufijtë detarë në Egje, ka shpëtuar dje plotë 52 emigrantë që lëviznin me një gomone.

Rumania Kap Anijen e Tretë me Emigrantë në Detin e Zi

Të dielën, rojet bregdetare të Rumanisë kapën në Detin e Zi një anije peshkimi me 87 emigrantë, përfshirë 23 fëmijë.

Rruga e Ndërprerë e Migrimit Ilegal të Tre Kosovarëve

Rruga e Ndërprerë e Migrimit Ilegal të Tre Kosovarëve

Nexhbedin Hasanaj, i akuzuari për vepra që lidhen me kontrabandimin e emigrantëve e ngelur në tentativë e deklaroi pafajësinë në gjykatë, por prokurori tregoi se si Hasanaj ...

Zyrtarët Britanikë të Turpëruar nga Rikthimi i të Dënuarit Shqiptar

Media në Britani zbuloi se një shqiptar i dënuar për vrasje po jetonte në Leicester, në Anglinë qendrore duke drejtuar një biznes fitimprurës të larjes së makinave, ...

Paraburgim për Nisje të Emigrantëve Drejt Italisë e Zvicrës

I shoqëruar nga tre persona, sipas prokurorisë, tentoi që përmes pikës kufitare të Merdarit të kalonte në Serbi, por S.K nuk ia arriti qëllimit.

Çifti Sirian Ndërton Strehën për Familjen e Re në Shqipëri

De Gusto është një bar i njohur në qendër tregtare të populluar vetëm disa metra nga Sheshi Skënderbej në Tiranë, që tërheq klientët me një ...

Shqipëria i Trembet Përfshirjes në Rrugën e re të Kalimit të Refugjatëve

Një valë e qëndrueshme emigrantësh dhe refugjatësh nga Lindja e Mesme dhe Afrika po çajnë drejt Europës Perëndimore përmes Shqipërisë – tani që “itinerari ...