Postet nga: elza bajrami

Prokurorja që u doli në mbrojtje grave duke e "shpartalluar" grupin "AlbKings" në "Telegram"

Elza Bajrami, zëvendëskryeprokurore dhe njëherazi prokurore në Departamentin e Përgjithshëm në Prishtinë, ka njoftuar se është mbyllur përfundimisht grupi “AlbKings” në rrjetin social “Telegram”, ...

Sinan Vllasaliu jep mbrojtën, e Prokuroria ia ndryshon paragrafin e veprës me të cilën akuzohej

Këngëtari i njohur kosovar Sinan Vllasaliu ka dalë sot përsëri në gjykatë si i akuzuar për shmangie tatimore.

Eksperti financiar: Sinan Vllasaliu bëri shmangie tatimore në të ardhura personale në vlerë prej 3,257 euro

Këngëtari kosovar, Sinan Vllasaliu po akuzohet nga Prokuroria Themelore në Prishtinë për shmangie tatimi. Prokuroria pretendon se i akuzuari e ka dëmtuar buxhetin e shtetit në ...

Kurteshi s'paraqitet në Gjykatë, dështon seanca për rastin ku ai akuzohet për sulm ndaj zyrtarit në KQZ

Prokurori, gjykatësi dhe Sami Kurteshi si i akuzuar për sulm ndaj një personi në KQZ, në seancën e mbajtur më 23.04.2024 ishin pajtuar që 29 prilli i këtij ...

30 ditë paraburgim për të dyshuarin si administrator i grupit ‘Albking’, deklarohet avokati i tij

Gjykata e Prishtinës ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për të ia caktuar masën prej 30 ditë paraburgim Edin Nevzadit, i dyshuari si njëri nga adminë...

Deputeti Basha mungon në seancën për kanosje ndaj tij

Bajram Isufi me vendbanim në Gjermani, po akuzohet se ka kanosur Dimal Bashën, deputet i Kuvendit të Kosovës.

Në disa prej aktakuzave të Prokurorisë të ngritura kundër Andi Pajazitit përmendet se ai përdori armë

I njohur me nofkën “Italiani”, 29 vjeçari Andi Pajaziti është i njohur për institucionet e sigurisë dhe drejtësisë në Kosovë.