Postet nga: dialogu final

Sot vazhdon dialogu në Bruksel

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksander Vuçiq do të takohen sërish sot në kuadër të dialogut për normalizimin e ...

Deda: Jemi të zhgënjyer me Mogherinin, dialogu ka sukses nëse përfshihet SHBA-ja

Qasja e zyrës së Federica Mogherinit në dialogun politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ishte e dëmshme, ka thënë në një intervistë për Radion Evropa ...

Dialogu final: Më 18 korrik, takimi i radhës në Bruksel (VIDEO)

Presidenti, Hashim Thaçi,  do ta udhëheqë, delegacionin e Kosovës në takimin e radhës në Bruksel më 18 të këtij muaji, ndërsa ekipit negociator do t’...

Zyrtare, Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik

Rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë që udhëhiqet nga kryetarët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiqi do të mbahet të mërkurë...

Arrestimi i pesë serbëve në Kosovë, Beogradi kërcënon me ndërprerje të dialogut

Pesë pjesëtarë të komunitetit serb janë burgosur nga Policia e Kosovës nën dyshimet se u kanë bërë presion pjesëtarëve të po këtij komuniteti ...

Kryeministri Haradinaj i pranishëm në takimin e Kryesisë së LDK-së

Kryesia e LDK-së është mbledhur tani në shtëpinë e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa.

LDK kundër Presidentit Thaçi kryenegociator

Lidhja Demokratike e Kosovës përsëri e ka komentuar Thaçin si kryenegociator. Sipas tyre, Presidenti Thaçi nuk është i mandatuar për të qenë në krye ...

Haradinaj: Kushtetuta është vija e kuqe në dialog

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Kosova ka vija të kuqe në dialogun me Serbinë, që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian, dhe ato sipas tij, janë në ...