Postet nga: dialogu final

Zyrtare, Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik

Rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë që udhëhiqet nga kryetarët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiqi do të mbahet të mërkurë...

Arrestimi i pesë serbëve në Kosovë, Beogradi kërcënon me ndërprerje të dialogut

Pesë pjesëtarë të komunitetit serb janë burgosur nga Policia e Kosovës nën dyshimet se u kanë bërë presion pjesëtarëve të po këtij komuniteti ...

Kryeministri Haradinaj i pranishëm në takimin e Kryesisë së LDK-së

Kryesia e LDK-së është mbledhur tani në shtëpinë e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa.

LDK kundër Presidentit Thaçi kryenegociator

Lidhja Demokratike e Kosovës përsëri e ka komentuar Thaçin si kryenegociator. Sipas tyre, Presidenti Thaçi nuk është i mandatuar për të qenë në krye ...

Haradinaj: Kushtetuta është vija e kuqe në dialog

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Kosova ka vija të kuqe në dialogun me Serbinë, që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian, dhe ato sipas tij, janë në ...

Konjufca: Për Thaçin më e rëndësishme është një fotografi me Vuçiqin se sa platforma

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur sot në Kuvend për dialogun final në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe për ...

Haradinaj i prerë: Presidenti duhet ta udhëheqë dialogun

Pavarësisht se opozita po e kundërshton presidentin, Hashim Thaçi, që ta udhëheq dialogun me Serbinë dhe kërkesës së tyre që dialogun ta udhëheq ...

Mesazhi i Jakup Krasniqit për drejtuesit e dialogut Kosovë-Serbi

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se “Kudo ku shkoni obligim e keni ta mbroni ...