Postet nga: dialogu final

Konjufca: Për Thaçin më e rëndësishme është një fotografi me Vuçiqin se sa platforma

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur sot në Kuvend për dialogun final në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe për ...

Haradinaj i prerë: Presidenti duhet ta udhëheqë dialogun

Pavarësisht se opozita po e kundërshton presidentin, Hashim Thaçi, që ta udhëheq dialogun me Serbinë dhe kërkesës së tyre që dialogun ta udhëheq ...

Mesazhi i Jakup Krasniqit për drejtuesit e dialogut Kosovë-Serbi

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se “Kudo ku shkoni obligim e keni ta mbroni ...

Thaçi: Po pres ftesën e Kuvendit, jam i përkushtuar për transparencë

Presidenti Thaçi para se të shkoj në Kuvend të Kosovës, institucionit i cili në fund do e jap miratimin për punën e tij në Bruksel pë...

Presidenti thërret konferencë lidhur me fazën finale të dialogut Kosovë - Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do t`i drejtohet publikut lidhur me fillimin e fazës së fundit të dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovë...

Nesër takimi Thaçi- Vuçiq

Me ftesë të Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, presidenti Hashim Thaçi ka udhëtuar pë...

Kurti: Delawie nuk më ka kërkuar të bëhemi pjesë e dialogut me Serbinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti në konferencën e sotme ka folur edhe për takimin e djeshëm me ambasadorin amerikan Greg Delawie.

Kurti: Thaçi po e përdorë dialogun për imunitet nga Gjykata Speciale

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar takimin që pritet të mbahet të dielën ndërmjet Thaçit e Vuçiqit në Bruksel.