Postet nga: dialogu final

Thaçi: Po pres ftesën e Kuvendit, jam i përkushtuar për transparencë

Presidenti Thaçi para se të shkoj në Kuvend të Kosovës, institucionit i cili në fund do e jap miratimin për punën e tij në Bruksel pë...

Presidenti thërret konferencë lidhur me fazën finale të dialogut Kosovë - Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do t`i drejtohet publikut lidhur me fillimin e fazës së fundit të dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovë...

Nesër takimi Thaçi- Vuçiq

Me ftesë të Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, presidenti Hashim Thaçi ka udhëtuar pë...

Kurti: Delawie nuk më ka kërkuar të bëhemi pjesë e dialogut me Serbinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti në konferencën e sotme ka folur edhe për takimin e djeshëm me ambasadorin amerikan Greg Delawie.

Kurti: Thaçi po e përdorë dialogun për imunitet nga Gjykata Speciale

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar takimin që pritet të mbahet të dielën ndërmjet Thaçit e Vuçiqit në Bruksel.

Shpend Ahmeti: Kuvendi duhet të jetë bartës i dialogut me Serbinë

Partia Social Demokrate (PSD) ka qenë sot nikoqire a partive tjera politike në tryezën që po vazhdon të mbahet që disa herë, ku po diskutohen çështje të ndryshme, pë...

Kompromiset e rrezikshme për ulësen në OKB

Kosova nuk duhet të bëjë kompromise të reja në finalen e dialogut të Brukselit për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, i cili është paralajmëruar të ...

Opozita do të përfshihej në dialog, por pa Thaçin në krye

Partitë opozitare në Kosovë insistojnë që presidenti Hashim Thaçi të mos jetë në krye të procesit të dialogut me Serbinë, tani kur po afrohet edhe faza finale e tij. ...