Postet nga: deklarata

ShBA dhe BE: Mirëpresim angazhimin e Kosovës për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian në një deklaratë të përbashkët kanë theksuar se mirëpresin dhe mbështesin angazhimin e Kosovës për ...

Iniciohet shkarkimi i ministrit malazez për shkak të deklaratës për Srebrenicën

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, propozoi shkarkimin e ministrit të Drejtësisë në këtë vend, Vlladimir Leposaviq, për shkak të qëndrimit të tij ndaj gjenocidit ...

QUINT: Detyra e parë zgjedhja e Presidentit

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it, SHBA, Britani e Madhe, Francë, Gjermani dhe Itali përmes një deklarate të përbashkët, kanë kërkuar nga partitë politike që të ...

Deklaratë e përbashkët e institucioneve shkencore dhe kulturore në mbrojtje të UÇK-së

Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës (ASHAK) ka publikuar një deklarata të përbashkët të institucioneve shkencore e kulturore të Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së ...

AAK kërkon ndërprerjen e dialogut me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërin e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një deklarate ka kërkuar që menjëherë të ndërpriten të gjitha aktivitetet pë...

Shënohet 30 vjetori i Deklaratës së 2 Korrikut të 1990-ës

Lëvizja Vetëvendosje dhe grupi i delegatëve që miratuan Deklaratën e 2 Korrikut kanë kujtuar sot në mënyrë simbolike 30 vjetorin e miratimit të Deklaratës Kushtetuese të 2 ...