Postet nga: Boris Pistorius

Berlini kritika ndaj Rusisë pas publikimit të audio regjistrimit

Ministri gjerman i Mbrojtjes, Boris Pistorius tha sot se Rusia po kryente një luftë informacioni që synon të nxisë përçarje në Gjermani. Ky ishte reagimi i tij i ...

Pistorius: ‘Nuk është koha për të zbukuruar realitetin’

Boris Pistorius tha në Konferencën e Sigurisë së Mynihut se mund të jetë e nevojshme të rritet objektivi prej 2% i NATO-s. Ministri gjerman i Mbrojtjes e sheh këtë ...

Gjermania: Hetimi për Banjskën është i një rëndësie vendimtare

Ministri gjerman i Mbrojtjes, Boris Pistorius, tha në Beograd më 7 shkurt se hetimi për ngjarjet në Banjskë, është i një rëndësise vendimtare.

Gjermania bën thirrje që Kosova dhe Serbia të kthehen në dialog

Ministri i Mbrojtjes së Gjermanisë, Boris Pistorius, bëri thirrje për uljen e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë dhe për rikthimin e palëve në dialogun pë...

Kurti fillon takimin me ministrin gjerman, Pistorius

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes të Gjermanisë, Boris Pistorius.

Ministri gjerman i Mbrojtjes kërkon shtensionim të situatës

Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë, Boris Pistorius në një konferencë për media me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se në kuadër të NATO-s janë ...

Osmani pas takimit me ministrin gjerman: Është koha që Kosova t'i bashkohet NATO-s

Në konferencë për media pas takimit me Ministrin e Mbrojtjes së Gjermanisë, presidentja Vjosa Osmani ka thënë se me Gjermaninë ka përkushtim për forcimin e raporteve ...

Ministri gjerman i Mbrojtjes Pistorius në Kosovë, takon presidenten Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes të Gjermanisë, Boris Pistorius.