Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s”, njofton IHMK.