Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta kohore me diell, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3  gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3 deri 7gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga perëndimi”, njofton IHMK