Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me fjolla bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet-2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1deri 4 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi e lehtë deri mesatare”- njofton IHMK.