Postet nga: Bayraktar

Kurti vizitoi fabrikën ku prodhohen dronët "Bayraktar", sheh nga afër prototipin e fluturakes luftarake "Kizilelma"

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë qëndrimit në Stamboll vizitoi fabrikën e prodhimit të dronëve ushtarakë "Bayraktar", me ç’rast u prit nga drejtori ekzekutiv, Haluk Bayraktar ...

Ministri i Mbrojtjes e komandanti i FSK-së vëzhgojnë testimin e dronëve "Bayraktar" në Gjakovë

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka njoftuar se bashkë me gjenerallejtënant Bashkim Jasharin, kanë vizituar Njësinë e sistemeve ajrore pa pilot në Aeroportin e Gjakovës.

Mehaj: FSK-ja me shpirtin luftarak të trashëguar nga UÇK-ja dhe me pajisjet moderne që po i sigurojmë çdo ditë, bëhet ushtri e pathyeshme

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas blerjes së dronëve Bayraktar, ka deklaruar se prioriteti i tij kryesor ka qenë blerja e armatimit dhe pajisja e FSK-së me armatim modern.

Tri armë që i ndaluan rusët dhe e ndryshuan rrjedhën e luftës në Ukrainë

Kur Rusia e nisi pushtimin e saj ushtarak në Ukrainë një vit më parë, shumica e ekspertëve ushtarakë prisnin që rusët ta shënonin një fitore të shpejtë. ...

Çfarë është Bayraktari?

Si kanë pasur ndikim kaq të madh në konfliktet e fundit dronët turq, që janë relativisht të lirë?

'Bayraktarët' turq po e transformojnë luftën në Ukrainë

Një brohoritje gëzimi kumbon në një qendër sekrete komandimi. Në ekran, një tjetër raketë lansues rus është zhdukur në një re me copëza dhe tymi. Duke ...