Postet nga: Avion

Kore e Jugut, arrestohet pasagjeri i cili hapi derën emergjente të aeroplanit ende pa ateruar

Një burrë është arrestuar pasi hapi derën emergjente të aeroplanit në një fluturim të 'Asiana Airlines' teksa po ateronte në Korenë e Jugut duke shkaktuar probleme me frymëmarrje ...

Kina kryen sërish manovra ushtarake pranë Tajvanit

Ushtria kineze mbajti stërvitje të përbashkëta të sulmeve luftarake në shkallë të gjëra, duke dërguar avionë luftarakë dhe anije të marinës drejt Tajvanit, thanë ...

Rrëzohet një aeroplan sportiv në Bosnje, vdesin dy persona

Një aeroplan i vogël sportiv është rrëzuar sot në një fushë në afërsi të autostradës Prijedor-Kozarska Dubica në Bosnje dhe Hercegovinë.

Tajvani thotë se 13 avionë kinez shkelën hapësirën e tij ajrore

Trembëdhjetë avionë të forcave ajrore kineze shkelën hapësirën ajrore të ngushticës së Tajvanit, tha më 13 gusht, ministria e Mbrojtjes e Tajvanit.

Biden rrëzohet shkallëve të avionit (VIDEO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, është ballafaquar me një situatë jo të këndshme.

Nxirren nga përdorimi disa Boeing 777 pas dështimit të motorit

Kompania ajrore amerikane United Airlines tha se do të nxjerrë nga përdorimi 24 avionë të saj Boeing 777, pasi njëri prej tyre pësoi dështim të motorit, pas ngritjes ...

Qeveria shqiptare bëhet me ‘avion zyrtar’ nga Turqia

Qeveria e kryeministrit Edi Rama mori një avion VIP të modelit Airbus 319-100, i cili më parë i është përdorur nga qeveria e Turqisë. Mënyra se si avioni ...